You are currently viewing EGBL – Favoritovi sme pripravili prvú prehru!

EGBL – Favoritovi sme pripravili prvú prehru!

Po víťazstve na fínskym tímom Tapiolan Honka naše dievčatá prekvapili v druhom zápase, keď zdolali Riga Centrs o tri body. Tomuto súperovi sme pripravili prvú prehru v súťaži, keďže predchádzajúcich všetkých šesť duelov vyhral. Postarali sme sa o doteraz najväčšie prekvapenie na druhom turnaji EGBL v Ostrave.

DRUHÝ ZÁPAS:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – RIGA CENTRS 49:46 (26:26)

V prvej štvrtine sa obe družstvá naťahovali o vedenie. Mali i pomerne vysokú úspešnosť v zakončení, keďže dokopy zaznamenali 35 bodov. O jeden však bol lepší súper z Rigy. Podobne vyrovnaná bola i druhá štvrtina, v ktorej však už bola nižšia efektivita streľby. Keďže naše dievčatá ju o bod vyhrali, na polčasovú prestávku odchádzali za vyrovnaného stavu. Do tretej štvrtiny sme mali famózny vstup, keď sme šnúrou desiatich bodov odskočili súperkám (36:26). Tie sa v tom čase strelecky trápili, keď nezaznamenali kôš takmer 8 minút (7:47 min.). Po trojke Tesy Daňkovej dve minúty pred koncom tretej štvrtiny sme si vypracovali najvyšší náskok v zápase o 12 bodov (41:29). Do posledného dejstva sme však nakoniec vstupovali so 7-bodovým náskokom. Lotyšky postupne znížili na rozdiel troch bodov a dráma bola na svete. Potom však prišli dva rýchle koše Radky Nigutovej v priebehu 19 sekúnd, ktoré nás upokojili. Nie však nadlho, lebo o 7-bodový náskok sme postupne prišli a 1:11 min. pred koncom sme viedli už len 48:46. V dramatickej koncovke nakoniec naše dievčatá udržali náskok. Ten ešte poistili Martinka Maliarová jednou úspešnou šestkou.

CBK: Radka Nigutová 13/1, Tesy Daňková 9 (3 trojky), Laura Mrázová 9/1 (2 trojky), Lucia Škvareková 6, Naty Tomajková 5/1, Martinka Kreithová 4, Martinka Maliarová 3/3. NAJVIAC BODOV CENTRS: Kondratjevová 20/3 (3 trojky), Sprugaineová 5 (1 trojka), Lukasevicová 5/1, Liepnecieová 5/1.

FAULY: 14 – 13. TH: 12/6 – 17/8. TROJKY: 20/5 – 17/4. ŠTVRTINY: 17:18, 9:8, 15:8, 8:12.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „V prvom rade sme hrali hrozne. Ale napriek tomu sa nám podarilo dosiahnuť veľmi cenné a nečakané víťazstvo. Priznám sa, že, keď v závere začali súperky doťahovať náš náskok, nebolo mi všetko jedno. Bol to nervák až do konca. Z môjho pohľadu – ako trénerky – to  však bol škaredý, nepekný zápas, ale to si vyžiadala situácia. Basketbalové umenie išlo stranou na úkor šance na výborný výsledok. Veľmi nás teší. Otvorene priznám, že sme ho nečakali. Dúfali sme, že proti tomuto celku z Rigy odohráme dobrý zápas, ale rátali sme, že sa prejavia väčšie skúsenosti súpera. Dievčatá ma milo prekvapili, prakticky sme viac-menej mali zápas pod svojou kontrolou. Všetky baby zahrali výborne. Teraz sú šťastné-prešťastné. Keby mi niekto povedal, že po piatku budeme mať bilanciu 2-0, asi by som mu neverila. Vôbec som to nečakala.