You are currently viewing EGBL – Dvanásťbodový trhák naštartoval obrat

EGBL – Dvanásťbodový trhák naštartoval obrat

Skvelé dievčatá! Úvodný zápas na na druhom turnaji EGBL v Ostrave zvládli perfektne. Vo vyrovnanom zápase nakoniec rozhodol výborný vstup do poslednej štvrtiny a aj trojkové priklincovanie víťazstva v samom závere.

PRVÝ ZÁPAS:

TAPIOLAN HONKA ESPOO – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 46:55 (20:22)

V prvej štvrtine sa sa skóre prelievalo ako na hojdačke, no nakoniec sme ju prehrali o dva body. Čo bolo však horšie rozhodcovia nám odpískali až 8 faulov! Naty mala tri, Lucia dva, takže podkošové hráčky sa dostali pod tlak a z toho vyplývajúca nervozita sa podpísala i pod ďalší priebeh zápasu (v 23. min. dostala technickú chybu aj naša trénerka).

Už po 11 sekundách druhej štvrtiny sme inkasovali kôš (12:8), no potom prišiel azda náš najlepší úsek hry. Takmer päť a pol minúty sme nedostali kôš a razom sa skóre preklopilo na opačnú stranu (12:17). Vzápätí si tréneri fínskeho tímu zobrali oddychový čas a po ňom prišli dve trojky Honky (18:17), takže minútu pred koncom druhej štvrtiny sme zasa doťahovali súperky. Našťastie prišla trojka i na našej strane a na polčasovú prestávku sme odchádzali s dvojbodovým náskokom.

V tretej štvrtine sme začali dobre. Dokonca v jej polovici sme si vypracovali dovtedy najvyšší náskok o 7 bodov a na tabuli svietil stav 25:32. Druhá polovica tejto časti hry nám však vôbec nevyšla, Fínky sa chytili strelecky, znova trafili dve trojky a pred poslednou štvrtinou mali trojbodový náskok (39:36).

Vstup do záverečného dejstva sme mali famózny. Šnúrou 12 bodov sme definitívne naklonili misky váh na našu stranu (39:48). Znova sme mali skvelú pasáž hry, keď sme prvý koš inkasovali až po piatich minútach! Fínky sa ešte snažili zdramatizovať stretnutie, dotiahli sa na rozdiel piatich bodov (44:49), ale prvá trojka Laury Mrázovej minútu pred koncom definitívne otupila ich snahu a druhá jej trojka deväť sekúnd pred koncom spečatila a prikrášlila naše víťazstvo.

NAJVIAC BODOV TAPIOLAN: Ristolaová 8, Norhomaaová 7, Hattulaová 7/5. CBK: Tesy Daňková 14/1 (3 trojky), Laura Mrázová 12/2 (2 trojky), Lucka Škvareková 9/6, Radka Nigutová 6/1, Kvetka Bačová 4/2, Naty Tomajková 4, Martinka Maliarová 2, Martinka Kreithová 2, Tamarka Kostíková 2.

FAULY: 18 – 20. TH: 21/12 – 17/12. TROJKY: 20/6 – 13/5. ŠTVRTINY: 10:8, 10:14, 19:14, 7:19.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „V našom prvom zápase v Ostrave boli dievčatá nervózne, nastúpili do zápasu dosť opatrne. Od začiatku sme hrali nielen proti súperkam a jednému rozhodcovi, ale i samé proti sebe. Nedali sme veľa bodov spod koša a navyše sme robili hlúposti, ktoré bežne nerobíme. Našťastie vyhrali sme prvý zápas a pevne verím, že toto víťazstvo pridá dievčatám na psychike.