You are currently viewing Druhý deň, druhé víťazstvo – bojujeme o bronz!

Druhý deň, druhé víťazstvo – bojujeme o bronz!

Super dievčatá! Druhý deň, druhé víťazstvo. Ivánku pri Dunaji sme zdolali celkom jednoznačne a pred našim kolektívom U11 sa na majstrovstvách Slovenska razom otvorila cesta k bronzu. O ňom sa rozhodne vo vzájomnom stretnutí s Banskou Bystricou (nedeľa 10.15). Kto tento zápas vyhrá, ten má bronz. O titule je už rozhodnuté. Young Angels Košice zdolali presvedčivo Šamorín a už mohli v predstihu oslavovať  pred posledným zápasom.

IVÁNKA PRI DUNAJI – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 30:63 (22:35)

Začali sme ako z veľkej knihy. Emmka Daňková zaznamenala našich úvodných deväť bodov a rýchlo sme viedli 9:2. V prvej štvrtine to bola jednoznačná šou našej kapitánky. Na svoje konto si pripísala 20 bodov, zvyšné štyri si pripísala Tamarka Juhászová! Skóre po prvej štvrtine 24:5 bolo veľavravné. Súper však na začiatku druhej štvrtiny potiahol 8-bodovú šnúru a zrazu sme viedli iba 24:13. Vtedy však zapla druhý prevodový stupeň Tamarka Mantičová, ktorá v druhej štvrtine nasúkala všetky body CBK – 11! Túto časť hry sme síce prehrali, no do druhého polčasu sme išli s 13-bodovým náskokom. Do tretej štvrtiny poslali trénerky znova našu druhú päťku. Dievčatá zabrali a na prekvapenie tretiu štvrtinu vyhrali. Vedenie 44:28 pred poslednou štvrtinou bolo veľmi pozitívne. Nakoniec sme zaznamenali i prvú päťdesiatku na turnaji. Jediný kôš v zápase si akurát na túto príležitosť nachystala Eli Petrová… V štvrtej štvrtine naše dievčatá pekne kombinovali, nabiehali si pod kôš a presné prihrávky zúročili do krásneho víťazstva o 33 bodov.

BODY CBK: Emmka Daňková 24/6, Tamarka Mantičová 12/2, Saška Ruščáková 8, Tamarka Juhászová 6, Viki Hrehová Pulíková 4, Laura Mazáková 3/1, Emilly Kováčik 3/1, Eli Petrová 2, Barborka Bednárová 1/1. TH: 13/4 – 18/11. ŠTVRTINY: 5:24, 17:11, 6:9, 2:19.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Som nadšená! Konečne si babenky zahrali proti v podstate rovnako starému súperovi, ktorý mal vo svojich radoch toľko osmičiek ako my. Nebol vidieť taký fyzický a rýchlostný rozdiel, ako v predchádzajúcich zápasoch. Už sme nemali taký basketbalový kŕč a psychika dievčat išla hore. Hrali podstatne uvoľnenejšie. Ešte nikdy nezahrali taký fantastický zápas ako teraz. V tejto sezóne to bol ich najlepší výkon. Všetky do jednej, i dievčatá z lavičky, ktoré dostali šancu v poslednej štvrtine, zahrali fantasticky.“