You are currently viewing Divočina zvládnutá aj cez slzy

Divočina zvládnutá aj cez slzy

  • Post author:

BARDEJOV – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 34:69 (18:36)

Na takýto zápas čím skôr zabudnúť. Jediným pozitívom bolo, že sa proti tomuto súperovi predstavíme až v budúcej sezóne. Možno… Na prvý pohľad síce tieto vety nedávajú zmysel, keďže v Bardejove sme presvedčivo zvíťazili, no tí, čo priamo zažili divočinu na Hornom Šariši, s nimi asi budú súhlasiť. Všetky deti sa tešili, kedy pôjdu domov a to veru nemá s férovosťou v športe nič spoločné.

Od úvodných sekúnd sme držali taktovku stretnutia pevne vo svojich rukách. Skóre utešene narastalo v náš prospech, čo domáci rodičia a hlavne tréner nemohli prehltnúť. Najprv dostal domáci tréner napomenutie od rozhodcov, po druhom výstupe dostal technickú chybu a po treťom výleve a spŕške najhrubších vulgarizmov, keď opätovne vstúpil do polovice ihriska, ho rozhodcovia v druhej štvrtine vykázali z haly. To už niektoré deti na oboch stranách začali plakať! Samozrejme, nešportové prostredie, s akým sa naše dievčatá doteraz nestretli, sa podpísalo aj pod ich výkon. Aj naďalej sa snažili, ale bolo vidieť, že myšlienkami sú mimo a ako keby stále nemohli uveriť, čoho boli svedkami. Našťastie, zápas sme ukočírovali do jasného víťazstva.

BODY CBK: Emmka Daňková 22/2, Barborka Bednárová 14/2, Viki Očenášová 12, Tamarka Mantičová 9/7, Sofi Túrocziová 6, Eli Petrová 4, Tamarka Juhászová 2/2.

ŠTVRTINY: 12:20, 6:16, 7:13, 9:20.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Stretnutie sa hralo v hroznej atmosfére. Ak deti plačú na lavičke, to hovorí za všetko… Čo sa týka zápasu, Barborka zahrala fantasticky. Do prvého ´cirkusu´ v druhej štvrtine to z nášho pohľadu bolo dobré. Potom sa dievčatá zľakli a prestali hrať. Snažili sa aspoň o realizáciu nacvičených situácií z tréningov – hoď a bež, rotáciu hráčok a podobne. To ma tešilo. V obrane niektoré dievčatá zahrali veľmi pekne. Barborka, Emmka, Viki Očenášová i Eli pekne bránili na nohách, bez faulov. Musím priznať, že herne to nebolo najlepšie, ale nebolo to ani zlé. Spokojná som najmä s tým, že dievčatká zvládli tento zápas hlavne psychicky. Ja som mala miestami dosť, nieto ešte deti. Chcem pochváliť arbitrov. Na to, že boli mladí, podľa mňa bravúrne zvládli stretnutie. Nepodľahli atmosfére, nenechali sa strhnúť nešportovými prejavmi, pískali to, čo mali a objektívne.“