You are currently viewing Dievčatá unisono: Zlomovým bol víťazný piatok

Dievčatá unisono: Zlomovým bol víťazný piatok

  • Post author:

Tradičná hymna šampiónov od skupiny Queen We Are The Champions ukončila vydarené majstrovstvá Slovenska žiačok U14, ktoré zorganizoval náš klub. Žlto-čierne prevzali víťaznú trofej, zlaté medaily, trénerka a šéfka klubu Vladimíra Daňková navyše aj krásnu kyticu kvetov. Svoje babenky jednu po druhej vybozkala, zagratulovala k víťazstvu a poďakovala im za výbornú reprezentáciu klubu. Potom už nasledovalo tradičné fotografovanie sa s trofejou a najbližšími.

„Priznám sa, že titul som očakávala, pocity sú výborné. Po piatku som bola presvedčená, že už nám titul neunikne,“ poznamenala Radka Nigutová, ktorá si z piatich titulov najviac váži minuloročný, lebo jej turnaj výborne vyšiel, čo sa odzrkadlilo aj na individuálnom ocenení, keď ju zvolili za najužitočnejšiu hráčku turnaja. Účasť v All Stars si po roku zopakovala. „Myslím si, že už je to moja piata alebo šiesta účasť v All Stars, ak rátam aj 2004-ky,“ dodala.

„Ja si zasa najviac cením celkom ten prvý titul. Vtedy to nik nečakal a všetkých sme zaskočili. Bol to perfektný pocit,“ myslí si Ninka Dzurová. Žlto-čierne v kategórii 2005 neprehrali na Slovensku už päť rokov, takže i teraz patrili k najväčším favoritkám na zlato. Navyše, keď oň bojovali na domácej palubovke. „Nepripúšťali sme si, že nezískame titul. Nepodceňovali sme žiadny tím, ale veľmi sme si verili. Chceli sme prejsť cez turnaj víťazne a suverénne, čo sa nám aj podarilo. Síce sme sa potrápili v mestskom derby s Young Angels, ale zvládli sme i tento zápas. Postrážili sme si piatok, keď na nás čakali dvaja najťažší súperi. Dobre sme si rozložili silu a energiu. Myslím si, že sme celkom dobre zvládli celý turnaj,“ ponúkla svoj pohľad na šampionát Ninka, ktorá sa po druhý raz ocitla v All Stars. „Priznám sa, že ma prekvapila nominácia. Neočakávala som ju. Veľmi nepokukujem po individuálnych oceneniach, o to viac som šťastná. Som rada za toto ocenenie,“ dodala Ninka Dzurová, ktorá bola pri všetkých tituloch.

O jednu zlatú medailu menej má Laurika Mrázová. Tá do rozbehnutého vlaku naskočila síce o rok neskôr, no rýchlo sa herne i výkonnostne dotiahla na spoluhráčky. „Dievčatám vôbec nezávidím, že majú o jeden titul viac,“ usmiala sa a pokračovala: „Mám veľkú radosť z tohto celkového víťazstva. Odohrali sme dobré zápasy. Teraz nás budú čakať oslavy, otvoríme šampanské a dlho sa budeme tešiť z prvenstva,“ neskrývala radosť Laurika Mrázová.

Kapitánka Tesy Daňková odohrala dobrý turnaj, čo najlepšie dokumentuje ocenenie pre najužitočnejšiu hráčku turnaja. „Ani neviem, či je to druhé alebo tretie MVP, ktoré som dostala. Veľmi ma prekvapilo, naozaj som ho nečakala,“ povedala Tesy. A koho tipovala ona na tento honor? „Nemala som svoj tip. Všetky dievčatá v tíme ťahali za jeden koniec. Nehodnotíme sa na lepšie či slabšie. Sme jeden tím, všetky spolu.“ Tesy je tiež poctivou zberateľkou titulov. Ako väčšina z družstva bola pri piatom. „Som veľmi šťastná, že naša víťazná séria naďalej pokračuje. Dúfam, že o rok znova obhájime titul,“ zaželala si kapitánka CBK, ktorá má jasno v tom, že cesta k titulu viedla cez víťazný piatok. Najmä duel s rivalkami Youg Angels bol dlho vyrovnaný. „V piatok sme mali dva najťažšie zápasy. Boli sme zdravo nabudené, verili sme si a vedeli sme, že, keď zvládneme piatok, tak šampionát dotiahneme do víťazného konca,“ konštatovala Tesy.

„Z tohto aktuálneho sa všetky dievčatá veľmi tešíme, ale ja mám najväčšiu radosť z toho premiérového. Prvý je prvý,“ zafilozofovala si Kvetka Bačová, ktorá poznamenala, že zbierka piatich titulov je úžasná. „Medaily zbieram do pohára. Ešte sa ich tam zmestí dosť,“ zasmiala sa. „Zlomovým momentom na ceste k zlatu bol piatok. Po ňom som bola presvedčená, že titul zostane doma,“ vyjadrila sa Kvetka Bačová.

Ema Šoltésová a Lucia Škvareková po prestupe z Young Angels do nášho klubu získali druhý titul v tejto kategórii. „Myslím si, že tento sa rodil ťažšie ako ten vlaňajší. Pocity sú len tie najlepšie. Všetky dievčatá v tíme majú fantastické basketbalové schopnosti. Každá dokáže potiahnuť družstvo v zlomových situáciách, čo je veľmi dôležité,“ pridala svoj postreh Lucia Škvareková, ktorá špeciálne prežíva zápasy proti svojmu bývalému družstvu. „Práve po košickom derby som bola na 80 percent presvedčená, že budeme majsterkami. Ďalší priebeh šampionátu sme si už užívali na palubovke a pred najbližšími,“ priznala urastená pivotka.

Benjamínkom družstva je Ľubka Trusová, ktorá je najmladšia hráčka v kádri trénerky Vladimíry Daňkovej. „Som veľmi šťastná. Päť titulov v rade nie je bežná udalosť. Bodaj by sme ich ich počet zaokrúhlili na desať. To by bolo niečo!“ – usmiala sa Ľubka. A aké budú oslavy? „Fúú. Určite pooslavujeme s dievčatami a potom aj doma.“ Ľubka je tiež presvedčená, že chlieb sa lámal v piatok. „Víťazstvo nad Trnavou a Young Angels boli najdôležitejšie na ceste k titulu. Zostávajúce víťazstvá sa už očakávali. Titul sme už nepustili z rúk,“ podotkla usmievavá Ľubka.