You are currently viewing Daňkovej šou rozhodol vyrovnaný zápas

Daňkovej šou rozhodol vyrovnaný zápas

  • Post author:

Úvodný duel na prípravnom turnaji v Starej Turej s ročníkom narodenia 2008 a mladšie sme zvládli po nervydrasajúcom priebehu. Hráčkou zápasu bola Emmka Daňková, ktorá dala desať z dvanástich bodov.

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – ŽILINA 12:10 (8:8)

Po prvej štvrtine sa zdalo, že to bude jasný zápas, no v druhej štvrtine súperky vyrovnali a zrazu bol boj o každú loptu až do konca zápasu. V tretej štvrtine dokonca ani nepadol kôš. O všetkom sa tak rozhodlo až v poslednom dejstve. Zbytočnej dráme sa dalo predísť nebyť miestami množstva až neuveriteľne pozahadzovaných pokusov spod koša. Tesný náskok sme nakoniec udržali až do konca.

 

BODY CBK: Emmka Daňková 10, Tamarka Juhászová 2. ŠTVRTINY: 8:0, 0:8, 0:0, 4:2.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Bol to ťažký zápas, ktorý prekvapil druhou päťkou. Chcela by som pochváliť Emmku Daňkovú, lebo jej bola plná palubovka, Tamarku Juhászovú za to ako sa zlepšila v doskakovaní i za veľkú bojovnosť v obrane a Barborku Bednárovú, z ktorej sa stáva naša veľká obranárka. Sklamaním pre mňa bola druhá päťka, ktorá nezaznamenal ani bod. Zápas nám ukázal naše prednosti i nedostatky. Dievčatá sú však zlaté a tvoria dobrý kolektív.“