You are currently viewing Cinklo nám zlato! Sme majstri!

Cinklo nám zlato! Sme majstri!

  • Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE-ŤAHANOVCE – BAM POPRAD 75:24 (37:10)

Veríme, že to cinknutie zlata bolo počuť až v Košiciach! V Piešťanoch sme v kategórii 2005 obhájili zlato z vlaňajška a už pred nedeľňajšími stretnutiami môžeme oslavovať. Sobotu sme zvládli vo veľkom štýle. V dvoch najdôležitejších stretnutiach v boji o titul predviedol celý kolektív až brutálnu demonštráciu sily a dievčatá sa tak zaslúžene spolu s trénermi, rodičmi, babkami, dedkami, súrodencami mohli po roku znova tešiť z majstrovského titulu.

Zápas s Popradom mal byť predčasným finále. Podtatranský klub si totiž tiež brúsil zuby na titul, no už od úvodu bolo jasné, kto bude pánom na palubovke. Súperky strelili prvý kôš z hry až 15 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny a za celý polčas dali z hry iba tri koše. Hráčky CBK hrali fantasticky v obrane a smrtiace kontry rozleptávali nádeje Popradu.

Skóre utešene narastalo a vyše 50-bodový záverečný rozdiel hovorí jasnou rečou. Preto už záverečné dve minúty rodičia v stoji tlieskali a Diplomat arénou sa rozliehal skandovaný potlesk: Majstri! Majstri!

Po záverečnom hvizde nemali oslavy konca-kraja. Do bezvedomia sme púšťali Kristínu a jej hit „Ta ňe! Všetci tancovali a spievali. Celá hala patrila nám.

Super dievčatá! Pardón, ZLATÉ dievčatá!

 

Body CBK: Tesy Daňková 20, Radka Nigutová 13, Maťka Kreithová 12, Janka Pavlíková 12, Kvetka Bačová 10, Laura Mrázová 6, Ľubka Trusová 2.

Štvrtiny: 17:3, 20:7, 19:6, 19:8.

 

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Také srdiečko, aké dali dievčatá do tohto zápasu, nám môžu všetci závidieť! Dievčatá išli na maximum do poslednej sekundy. Nehľadiac na stav, chceli dokázať, že si titul právom zaslúžia. Musím veľmi pochváliť Kvetku, každý doskok pod košom bol v jej réžii. Klobúk dolu. Martinka Maliarová ubránila súperku, ktorá tvorí hru Popradu. Bola stále pod tlakom, takže sa nemohla realizovať. Hoci Martinka nedala ani bod, svoju čiernu robotu odviedla na jednotku. Chcem však pochváliť všetky babenky. Boli skvelé! Kolektívny výkon ma veľmi teší.“