You are currently viewing Cenné víťazstvo v derby

Cenné víťazstvo v derby

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 23:56 (11:27)

V kategórii mladšie mini odohrali naše najmladšie dievčatá druhý zápas a aj tentoraz boli úspešné. V mestskom derby na palubovke Young Angels triumfovali 56:23.

V 5. min. bol ešte vyrovnaný stav 5:5, no potom naše dievčatá zaznamenali osem bodov a odskočili domácim. Hneď na začiatku druhej štvrtiny súperky štyrmi bodmi upravili na 11:15, no možnú dramatizáciu zápasu odmietli naše dievčatá šnúrou 12 bodov, a tak aj túto časť hry sme vyhrali o osem bodov. Tretiu štvrtinu vyhrali anjelky o jeden bod, no v poslednom dejstve dovolili žlto-čierne streliť domácim hráčkam iba jediný kôš v predposlednej minúte, pričom samé nasúkali 20 bodov.

BODY CBK: Eli Petrová 17/3, Tamarka Juhászová 16, Viki Pulíková Hrehová 10, Saška Ruščáková 4, Tamarka Mantičová 3/1, Laura Mazáková 3/1, Sofi Túrocziová 2, Alex Czakóová 1/1. TH: 12/7 – 16/6. ŠTVRTINY: 7:15, 4:12, 10:9, 2:20.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „V prvej štvrtine sme začali opatrne, potom sme sa rozbehli. Dievčatá hrali pekne, koncentrovane. V zápase nás potiahli vysoké hráčky. U Tamarky Juhászovej je vidieť pokrok, zahrala vynikajúco. Taktiež som spokojná s Viki Pulíkovou-Hrehovou a začala sa chytať aj Alex Czakóová. Stále máme problém na rozohrávke, kde máme pomalé dievčatá. Potrebujeme ich zrýchliť. Prihrávky najmä v prvej päťke sú pomalé. Dievčatá sa už síce aj pozrú a vidia, čo sa deje, no prihrávka príde stále neskoro. Pozitívne je však už to, že aspoň dvihnú hlavu. Bojujeme s tým od minulého roku. Naopak, veľa driblujeme. Musíme to zmeniť. Dievčatá dobre zabojovali a som spokojná so zápasom. Musím sa priznať, že po piatkovom katastrofálnom tréningu, ma v stretnutí príjemne prekvapili. Mrzí ma však, že sme dostali veľa bodov. Na obrane sme pracovali celý týždeň, no inkasovali sme zbytočne veľa košov po tom, čo sa naše hráčky neskoro spamätali, kde majú svoje súperky.