You are currently viewing CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BARDEJOV 41:4 (25:0)

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BARDEJOV 41:4 (25:0)

Druhý zápas našich dievčat kategórie mladšie mini (2008) priniesol presvedčivé víťazstvo nad Bardejovom, keď sme súperkám dovolili streliť prvý kôš 1:52 min. pred koncom tretej štvrtiny. Strelecky sa tentoraz blysla Tamarka Mantičová.

Hoci pred zápasom boli určité obavy zo súpera, v tvrdom a nervóznom zápase sme však mali od úvodu jasne navrch. Dievčatá síce mali rezervy v koncovke, no na druhej strane sa predbiehali v obetavosti pri bránení. Napokon, inkasovali koše iba v závere tretej štvrtiny, čo tiež o niečom svedčí. Škvrnou zápasu bol výron členka Emmky Daňkovej na začiatku štvrtej štvrtiny. Spoluhráčky však zabrali za ňu nielen v tejto štvrtine, ale i pri následnej hre 3×3, keď v celkovom súčte vyhrali 11:9.

BODY CBK: Tamarka Mantičová 11/1, Emmka Daňková 10, Tamarka Juhászová 8, Eli Petrová 4, Veronika Želinská 4, Sofi Túrocziová 2, Barborka Bednárová 2. TH: 5/1 – 0/0.

ŠTVRTINY: 14:0, 11:0, 8:4, 8:0.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Babenky perfektne bojovali. So všetkými som spokojná. Mrzí ma akurát výron Emmky Daňkovej. Dúfam, že do ďalšieho zápasu bude fit. Máme problém s tým, že dievčatá idú s loptou hneď na zem. Musíme to zlepšiť. Dievčatá najprv musia chytiť loptu do dvoch rúk a pozrieť sa na kôš. Veľké nedostatky máme v zakončení spod koša. Musíme na tom zapracovať na tréningoch. Chcem pochváliť Veroniku Želinskú, ktorá bola všade, hrala perfektne a v obrane získala množstvo lôpt. Potešila ma i Tamarka Mantičová. Darilo sa jej v koncovke a musím vypichnúť aj jej stop-jump streľbu. Tým, že je nižšia, tak po nej požadujem práve toto zakončenie a už jej to vyšlo v druhom zápase. Tým, že prvý polčas dopadol jasne v náš prospech, snažila som sa dať príležitosť všetkým dievčatám. Aj tým, ktoré prišli do tímu len nedávno. Čo sa týka hry 3×3, zložila som trojice z basketbalovo starších hráčok a s novými dievčatami.