You are currently viewing Bronz nám unikol iba o kúsok

Bronz nám unikol iba o kúsok

• Post author:

V poslednom zápase majstrovstiev Slovenska hráčok U11 sme podľahli Banskej Bystrici o päť bodov. Naše dievčatá nakoniec obsadili 4. miesto.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BANSKÁ BYSTRICA 21:26 (8:14)

Úvod zápasu nám vyšiel veľmi dobre. Dlho sme viedli 4:0, súperky strelili prvý kôš až v 5. min. V druhej štvrtine Bystričanky využívali hlavne výškovú prevahu a v tejto časti si vypracovali rozhodujúci náskok. Druhý polčas sme začali s druhou päťkou a po premiérových dvoch šestkách Karinky na šampionáte sme dokonca znížili na rozdiel dvoch bodov (14:16). Do poslednej štvrtiny sme vstupovali s 8-bodovým mankom. Nakoniec sme v závere znížili zo 16:26 na 21:26. Dievčatá bojovali, snažili sa, no doplácali na zahodené trestné hody. Štrnásť nepremenených šestiek je veľa.

BODY CBK: Emmka Daňková 8/2, Saška Ruščáková 4, Tamarka Mantičová 4, Viki Hrehová Pulíková 2, Karinka Orbanová 2/2, Eli Petrová 1/1.

TH: 19/5 – 15/4. ŠTVRTINY: 6:5, 2:9, 6:8, 7:4.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Vedeli sme, že stojíme proti skúsenej trénerke, ktorá urobila presne to, čo sme očakávali. Rátali sme s tým, že v zápase prevezmú zodpovednosť hráčky z druhej línie. Ony sa však zľakli a zodpovednosť neprevzali. Pokyny zneli úplne inak, no dievčatá boli trochu mimo. Chýbalo mi to srdiečko, ktoré ukázali v predchádzajúcich stretnutiach. V druhom polčase síce zapli, ale už bolo neskoro. Musím však pochváliť Emilly Kováčik, ktorá v druhom polčase perfektne odstavila bystrickú osmičku. Napriek tomu si myslím, že sme prakticky s o rok mladšími dievčatami uhrali nádherný turnaj.