You are currently viewing Basketbalistky CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce získali piaty titul v rade Päť rokov bez prehry!

Basketbalistky CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce získali piaty titul v rade Päť rokov bez prehry!

  • Post author:

Cez víkend sa na košickom sídlisku Ťahanovce uskutočnili majstrovstvá Slovenska basketbalistiek do 14 rokov. Výhodu domácej palubovky pretavili do titulu domáce hráčky CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce. Dievčatá s ročníkom narodenia 2005 a mladšie získali už piaty titul v rade a na Slovensku v tejto kategórii nemajú konkurenta. „Ešte väčšiu radosť mám z toho, že počas tohto celého obdobia sme na Slovensku ani raz neprehrali. Či už to bolo v dlhodobej súťaži alebo na majstrovskom Final Six,“ povedala trénerka a zároveň prezidentka tohto malého rodinného klubu z košického sídliska, ktorý vedie spolu s otcom Miroslavom Dirgom.

Jej dcéra Tereza sa v hlasovaní trénerov a rozhodcov stala najužitočnejšou hráčkou turnaja. „V piatok sme mali dva najťažšie zápasy proti Trnave a derby s Young Angels. Boli sme zdravo nabudené, verili sme si a vedeli sme, že, keď zvládneme prvý deň, tak šampionát dotiahneme do víťazného konca,“ poznamenala kapitánka CBK Tereza Daňková.

CELKOVÉ PORADIE M-SR U14: 1. CBK Košice 10 b., 2. YA Košice 8, 3. Trnava 6, 4. Piešťany 4, 5. Ružomberok 2, 6. Slovan 0.

ALL STARS: Tereza Daňková (CBK Košice), Magdaléna Válová (Trnava), Nina Dzurová (CBK Košice), Ema Szmereková (YA Košice), Radoslava Nigutová (CBK Košice).

MVP: Tereza Daňková (CBK Košice)

NAJLEPŠIA STRELKYŇA: Ema Szmereková (YA Košice) – 72 bodov.