You are currently viewing ANKETA: Ako trávia Vianoce naše „cébekačky”? I.

ANKETA: Ako trávia Vianoce naše „cébekačky”? I.

 • Post author:

Vianoce sú jednoznačne najkrajšími sviatkami v roku. Ako ich prežívajú naše extraligové hráčky? To sme zisťovali v ankete, v ktorej sme dievčatám položili nasledujúce otázky:

 

 1. Máte v rodine nejaký každoročný rituál v súvislosti s Vianocami?
 2. Kde si viac osožná – pri upratovaní, varení alebo pečení?
 3. Aké chody ponúka váš štedrovečerný stôl, a ktorý je tvojou srdcovkou?
 4. Na ktorú obľúbenú rozprávku a film sa tešíš najviac?
 5. Ktorý darček ti v minulosti urobil najväčšiu radosť a aj po rokoch sa naň spomínaš?
 6. Naopak, aký tvoj najoriginálnejší darček najbližších veľmi prekvapil?
 7. Ktoré Vianoce ti zostali v pamäti? Spomenieš si aj na nejakú úsmevnú príhodu?

 

BARBARA SUNITROVÁ

 1. Nemáme žiaden extra rituál. Možno len ten, že pri štedrovečernom stole, keď sme všetci spolu, tak dávame šupiny z kapra pod obrus. Taktiež chodím na polnočnú s babkou, ale to zasa každý rok nerobíme.
 2. Ja som skôr taká multy žienka. Nemám rada sladké, ale rada pečiem a varím pre druhých. Väčšinou pečiem s babkou, ale to nie je dobré, lebo vždy napečieme veľa koláčikov a potom ich nemá kto jesť. A poriadok musí byť, ja upratujem takmer každý deň. Hoci to nie je moje hobby, v špine veľmi nechcem byť a samo sa to neuprace:))
 3. Taká klasika – oblátky s medom a s cesnakom musia byť, potom máme mačanky a také kyslé jedlá, kapustnica, kapor i losos. Losos je moja srdcovka so šalátom a tromi druhmi bobaliek. Mňam.
 4. Najviac sa teším na „myší kožíšek”. Princezná so zlatou hviezdou na čele je krásna rozprávka.
 5. Popravde, mne nejde ani tak o darčeky. Ani po nich veľmi netúžim. Skôr mám rada, keď sme všetci spolu a užívame si Vianoce. Ak už mám byť konkrétna, tak asi plyšová veľká žirafa, ktorú som dostala, lebo milujem plyšáky.
 6. Keď som bola malá, mamke som uštrikovala šál.
 7. Každé Vianoce sú pre mňa nezabudnuteľné. Nespomínam si teraz na žiadnu príhodu.

 

TERÉZIA STOLLÁROVÁ

 1. Každý rok sa celá rodina (teta s manželom a deťmi, ujo s manželkou a deťmi i obe babky) zíde u nás doma a máme spoločné Vianoce.
 2. Skôr pri pečení by som povedala, ale tento rok som veľmi nepomohla, keďže som nebola doma, ale v Bratislave. U nás sa spoliehajú, že ja ozdobím stromček a zabalím všetky darčeky. A to som stihla.
 3. Na našom stole sú klasické chody ako oblátka s medom a cesnakom, kapustnica, ryba so šalátom a na záver samozrejme bobaľky. Skôr sa vždy teším na nasledujúce dva vianočné dni, keď máme kačku, ale zo štedrej večere to asi bude kapustnica.
 4. Samozrejme, že Tri oriešky pre Popolušku a v tesnom závese je Sám doma.
 5. Na žiaden taký darček si nespomínam, nie som úplne na hmotné veci a preto sa skôr teším z toho, že sa stretneme u nás celá rodina. To mi vždy najviac utkvie v pamäti.
 6. Vždy sa snažím dať niečo osobné a personalizované rodičom a bratom. Teším sa na ich reakciu, keď to otvoria, stále im darčeky vyčarili úsmev na tvári. Ale na žiaden konkrétny dar si nespomeniem.
 7. Vianoce asi spred siedmich rokov. Celá rodina opäť išla k nám na Vianoce. Moja babka a dedko bývajú len cez cestu, a tak babka poslala dedka skôr nech donesie bobaľky. Dala mu ich v hrnci a do tašky, do druhej ruky mu dala kôš na vyhodenie. Ako dedko išiel, tak namiesto koša vyhodil bobaľky. K nám prišiel a pýtal si schodíky (malý rebrík). Mali sme jedno šťastie, že kôš bol prázdny a bolo ich ľahké vybrať. Druhým šťastím bolo, že ich babka dobre zabalila a teda sme si na nich mohli večer pochutnať. Celý večer a aj Vianoce sme potom na tom zabávali.

MICHAELA LUKAČIKOVÁ

 1. Máme zaužívane každý rok vycestovať do Medzilaboriec a stráviť Vianoce na rusnakoch. Tam sa stretneme viaceré rodiny a trávime štedrú večeru za jedným stolom. Keďže sme pravoslávni, tak je u nás zaužívané večerať aj na sviatok Troch Kráľov.
 2. Najviac sa angažujem do pečenia. Zväčša pripravujem zdravé recepty, ktoré si vždy dokončím podľa svojich chutí. Cheesecakes sa mi doteraz osvedčili a odvďačili zo všetkých receptov najviac. Je to moja celoročná záľuba.
 3. Ako prvé sa u nás podávajú oblátky s medom a cesnakom. Následne sa podáva mačanka s cesnakom a domácim chlebíkom. Ako druhá polievka je u nás kapustnica s opraženou domácou klobáskou a v rúre pečenými zemiakmi. Na záver máme kapra so zemiakovým šalátom a bryndzové pirohy.
 4. Určite si nenechám ujsť moje obľúbené filmy ako Tri oriešky pre Popolušku a Pelíšky.
 5. Kávovar mi pred dvoma rokmi urobil obrovskú radosť a vytešujem sa z neho dodnes, pretože milujem čerstvú kávičku.
 6. Minulý rok som ako darček venovala obraz na stenu s našou rodinnou fotkou, ktorú sme podľa čísel maľovali farbami.
 7. Pamätám si viac-menej všetky Vianoce, samozrejme, okrem tých, keď som mala menej ako 5 rokov:)) Všetky mali niečo výnimočné do seba a s úsmevom na ne rada vzpomínam.

ZUZANA ZAHORNACKÁ

 1. V našej rodine nemáme neobvyklý rituál počas Vianoc, ktorý by sa líšil od ostatných. No predsa máme nejaké zvyky. Predtým ako si všetci spolu zasadneme k štedrovečernému stolu, začneme vinšovaním. Po večeri spoločne sledujeme Tri oriešky pre Popolušku a navzájom sa predbiehame, kto si pamätá najviac kultových hlášok z filmu.
 2. Podľa nálady:), ale radšej upratujem ako varím. Pečenie mám rada, je to pre mňa forma relaxu.
 3. Naše štedrovečerné menu pozostáva z kapustnice, zemiakového šalátu a rybieho filé v trojobale. Predtým, ako sa pustíme do kapustnice si dáme vianočne oblátky s medom.
 4. Najviac sa teším na Tri oriešky pre Popolušku, je to moja najobľúbenejšia vianočná rozprávka. Taktiež si rada pozriem Pelíšky, Perinbabu, Mrázika či Sám doma.
 5. Najväčšiu radosť som mala vo svojich 18-tich, keď som si pod vianočným stromčekom našla poukaz na kurz autoškoly. Samozrejme aj iné darčeky, ktoré som dostala od rodiny a priateľov, ma potešili.
 6. Mám veľkú radosť, ak môžem obdarovať druhých, zvyčajne sa snažím vyrobiť niečo kreatívne a hlavne praktické. Vždy sa teším na ich reakciu, keď si rozbalia darček.
 7. Pre mňa sú každé Vianoce s rodinou výnimočné a s potešením na všetky spomínam. Byť v kruhu najbližších počas vianočných sviatkov, je najviac.

 

RADOSLAVA NIGUTOVÁ

 1. Neviem, či sa to dá považovať za rituál, ale u nás doma stojí stromček vždy najskôr deň pred Štedrým dňom. A potom k tomu samozrejme patrí aj upratovanie a varenie.
 2. V mojom prípade platí, že všetko sa snažím robiť tak, ako to ide, ale najviac asi upratovanie, na ktorom sa nedá nič pokaziť😄.
 3. Náš stôl ponúka všetky chody, ktoré patria ku Vianociam. Začíname oblátkami, hlavným chodom je kapustnica so zemiakovým šalátom a rybou. Na konci nás čakajú bobaľky s makom. Mojou srdcovkou je celá večera. Nemám vysloveného favorita na stole. Veľmi rada si na všetkom pochutnám.
 4. Určite sa najviac teším na Tri oriešky pre Popolušku, ktorá je už takou tradícou. Veľmi rada však mám aj filmy Sám doma.
 5. Nemám nejaký obľúbený darček. Všetky, ktoré som dostala od “Ježiška”, mi spravili veľkú radosť a som za ne vďačná.
 6. Nebudem klamať, ale nie som veľmi dobrá v nakupovaní darčekov, takže asi každý rok to skončí pri ponožkách😄.
 7. Nemám nejaké výnimočné Vianoce, na ktoré vyslovene rada spomínam. Na všetky mám pekné spomienky. Najväčšiu radosť mi však robili tie Vianoce, keď som ešte ako malá verila na Ježiška a mala som veľkú radosť z otvárania darčekov.