You are currently viewing Aj prehry vedia potešiť

Aj prehry vedia potešiť

  • Post author:

V ďalšom dvojzápase kategórie 2007 so Starou Ľubovňou sme nemali veľké oči, keďže v živej pamäti máme prehry u súpera – 3:54 a 2:52. Dievčatá však odvtedy urobili evidentný pokrok.

Kým v Starej Ľubovni bolo prakticky v oboch prípadoch po polčase vymaľované, keďže náskok súperiek presiahol 50 bodov, v domácej odvete sa tucet našich dievčat držalo oveľa lepšie. V prvom súboji dosiahla Stará Ľubovňa 50-bodový rozdiel tri minúty pred koncom tretej štvrtiny (nakoniec sa skóre zastavilo na výsledku 11:77) a v druhom súboji k nemu dokonca ani nedošlo! Prevaha urasteného hosťujúceho tímu síce bola pod oboma košmi evidentná, no bojovnosť žlto-čiernych s jedinou ´sedmičkou´ vo svojich radoch (Ella Bačenková), bola viac ako príkladná. Super dievčatá!

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – STARÁ ĽUBOVŇA 9:59 (7:51)

BODY CBK: Eli Petrová 4, Emmka Daňková 2, Tami Juhászová 2, Viki Pulíková Hrehová 2, Ella Bačenková 1/1. TH: 6/1 – 8/5. ŠTVRTINY: 6:22, 1:29.

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – STARÁ ĽUBOVŇA 24:68 (7:40)

BODY CBK: Emmka Daňková 10/2, Ella Bačenková 6, Eli Petrová 3/1, Saška Ruščáková 2, Barborka Bednárová 2, Viki Pulíková Hrehová 1/1. TH: 8/4 – 10/4. ŠTVRTINY: 7:20, 0:20, 8:16, 9:12.

 

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Pri súperkách, ktoré sú o dva roky staršie, si nedávame cieľ zvíťaziť, ale si vytýčime mikrovýzvy – streliť o kôš viac ako naposledy, inkasovať menej košov ako minule. Dievčatá mali motiváciu a myslím si, že bojovali a snažili sa, aby tieto výzvy splnili. A splnili  ich nad očakávanie v porovnaní s posledným vzájomným zápasom so Starou Ľubovňou, keď sme prehrali 8:108. Tentoraz sme prvý zápas prehrali 11:77. V druhom stretnutí sme si dali znova podobné mikrovýzvy a dievčatá ich opäť splnili. Dokonca ho ani neprehrali o 50 bodov. Myslím si, že dievčatá ukazovali presne to, čo nacvičujú na tréningoch. Pretavujú to i do zápasu, čo je veľmi dôležité. Snažili sa prihrávať si, hoci niekedy je to problém pri dievčatách o dve hlavy vyššie. Videli sa však, chceli si prihrať a to je hlavné. V obrane sú ešte nedostatky, nevedia si vypomôcť tak, ako by si mali. Opakujem, hrali proti o dva roky starším dievčatám, takže z tohto pohľadu zahrali krásne. Ja som bola veľmi spokojná, musím ich pochváliť.“