You are currently viewing Aj bez kapitánky víťazný vstup osmičiek

Aj bez kapitánky víťazný vstup osmičiek

Nový súťažný ročník odštartovali aj naše dievčatá v kategórii staršie mini (2008 a mladšie). V domácom dvojzápase zdolali Bardejovčanky v oboch dueloch.

Hráčky CBK nastúpili bez chorej Tamarky Mantičovej, no už v 2. min. za stavu 4:2 si podvrtla koleno kapitánka Emmka Daňková, ktorá dovtedy zaznamenal oba naše koše. Na palubovku sa už nevrátila. A to už bola citeľná strata pre náš tím, v ktorom tak zostali už len dve tradičné „osmičky“ Viki Očenášová a Barborka Bednárová. Ďalšie dve „osmičky“ Miriam Hudačková a Sofi Korytková hrali svoj vôbec prvý ligový zápas v kariére. Ligovú premiéru zažila ešte jedna hráčka „deviatka“ Alex Czaková. Naša prvá päťka tak stratila veľmi dôležitý článok, čo sa napokon odzrkadlilo aj na skóre v prvej a v tretej štvrtine. Zabrala však druhá päťka, ktorá zlomila odpor súperiek.

V druhom zápase hosťujúci tréner vymenil svoje päťky. Na začiatok zápasu postavil svoju druhú päťku na našu prvú. Úvod nám vôbec nevyšiel, keď sme rýchlo prehrávali 0:7. Našťastie, dievčatá zastavili túto lavínu a do konca štvrtiny naklonili misky váh na svoju stranu. Vyrovnaný súboj pokračoval aj v druhej štvrtine. V druhom polčase už obom celkom citeľne ubúdali sily, no stojí za zmienku, že sme v tretej a štvrtej štvrtine neinkasovali ani kôš!

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BKM BARDEJOV 36:24 (18:13)

BODY CBK: Barborka Bednárová 12, Eli Petrová 8, Emmka Daňková 4, Saška Ruščáková 4/2, Tami Juhászová 4, Viki Očenášová 2, Viki Pulíková Hrehová 2. TH: 4/2 – 16/4. ŠTVRTINY: 6:11, 12:2, 4:9, 14:2.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BKM BARDEJOV 31:16 (21:16)

BODY CBK: Saška Ruščáková 10, Tami Juhászová 8, Viki Očenášová 5/1, Sofi Korytková 2, Sofi Túrocziová 2, Viki Pulíková Hrehová 2, Barborka Bednárová 2. TH: 14/1 – 16/4. ŠTVRTINY: 11:10, 10:6, 6:0, 4:0.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Keď sa Emmka hneď na začiatku prvého zápasu zranila, tak som sa zľakla, ako tento dvojzápas dopadne. Nie preto som sa zľakla, že dievčatá nedokážu vyhrať, ale, že sa položia a nezoberú na seba zodpovednosť. Rozbiehali sa síce pomalšie, ale hráčky, o ktorých som chcela, aby zabrali, tak tú zodpovednosť aj zobrali na seba. Eli zahrala prvý zápas vynikajúco, Sofi Túrocziová odviedla perfektnú čiernu robotu v obrane, Barborka so Saškou zasa zabrali v útoku. Škoda, že nám nevychádzali auty. Po našich vhadzovaniach sme stratili veľa lôpt. V druhom zápase to už bolo lepšie, keď dievčatá pochopili, že nemôžu byť všetky na jednej kope, ale stačí zahrať jednoduché hoď a bež. Keď to začali hrať, ľahšie sme triafali koše. Dievčatá musia ešte pochopiť, že prihrávky sú rýchlejšie ako dribling.