You are currently viewing ŽIAČKY U14: Czakóovej strelecký koncert – dala polovicu bodov družstva

ŽIAČKY U14: Czakóovej strelecký koncert – dala polovicu bodov družstva

• Post author:

‚Deviatky‘ absolvovali odvetný dvojzápas play-off na palubovke Young Angels. Keďže doma prehrali obe stretnutia, v odvete ťažko mohli pomýšľať na obrat, takže mohli hrať bez tlaku, čo sa aj prejavilo na ich hre.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 43:33 (27:16)

BODY CBK: Perekstová 9, Ruščáková 7, Mantičová 6, Czakóová 6, Drančáková 2, Takáčová 2, Mazáková 1. ŠTVRTINY: 15:12, 12:4, 8:7, 8:10.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 24:50 (20:28)

BODY CBK: Czakóová 24, Ruščáková 9, Pulíková Hrehová 5, Drančáková 5, Mantičová 5, Perekstová 2. ŠTVRTINY: 1:4, 19:14, 2:16, 2:16.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Tieto zápasy sme už hrali bez nejakého stresu a tlaku, keďže už po domácom dvojzápase bolo rozhodnuté. Psychické uvoľnenie bolo výrazne badateľné na hre dievčat. Hrali oveľa sebavedomejšie. V prvom zápase sme prehrali o desať bodov. Bolo to výborné, bojovné stretnutie. Dievčatá plnili to, čo som chcel. V druhom zápase ma na našej strane potešili veľmi dobré individuálne činnosti jednotlivých dievčat. Celý kolektív zahral vynikajúco. Chcem však vyzdvihnúť našu pivotku Alex Czakóovú, ktorá zaznamenala takmer polovicu bodov nášho družstva. Musím však pochváliť aj naše rozohrávačky a krídelníčky, ktoré ju nachádzali výbornými prihrávkami. Som rád, že sme využili jej výškovú prevahu. Lopty tak smerovali na Alex a na moje obrovské príjemné prekvapenie, takmer všetky prihrávky zúročila do koša. Bol som spokojný s hrou dievčat