You are currently viewing Najmladšie v príprave s dvoma prehrami

Najmladšie v príprave s dvoma prehrami

  • Post author:

Prípravný dvojzápas v Ružomberku našim najmladším kategóriám nevyšiel. Domáce hráčky prevyšovali naše dievčatá nielen výškovo, ale aj herne vo všetkých smeroch. Boli rýchlejšie, výbušnejšie, v doskakovaní pod oboma košmi kraľovali a ukážkovo bleskovo prepínali z obrany do útoku a opačne.

V prvom zápase „osmičiek“ nastúpili za domáci tím dievčatá, ktoré v minulej sezóne v tejto kategórii nepôsobili, ale hrali za sedmičky, pričom ich doplnili deviatky. V opačnom prípade by boli nielen jasným postupujúcim za stred na majstrovstvách Slovenska, ale v Žiline by s Young Angels bojovali o titul. Takto za stred postupovali Žilina a Banská Bystrica, s ktorou sme neúspešne bojovali o bronz. V našom tíme nastúpili všetky tri osmičky v prvej päťke, ktorá bola z pohľadu skóre najvyrovnanejšia.

V druhom zápase „deviatok“ v našom tíme nastúpili deviatky, desiatky a dve nové osmičky, ktoré trénujú mesiac. Domáce vyskladali tím s ostatnými osmičkami a dvoma deviatkami. Z tohto pohľadu sú preto výsledky trochu skresľujúce, no na druhej strane nám nastavili zrkadlo, aby sme vedeli, na čom máme v najbližších dňoch popracovať, aby sme zlepšili do úvodných majstrovských stretnutí.

 

2008

MBK Ružomberok – CBK Minibuseuropa Košice 57:21 (27:10)

BODY CBK: Emmka Daňková 9/1, Viki Očenášová 4, Tami Mantičová 2, Tami Juhászová 2, Saška Ruščáková 2, Barborka Bednárová 2. TH: 8/1 – 4/1. ŠTVRTINY: 8:8, 19:2, 12:7, 18:4.

 

2009

MBK Ružomberok – CBK Minibuseuropa Košice 59:15 (27:10)

BODY CBK: Tami Mantičová 4, Tami Juhászová 4, Laura Mazáková 3/1, Saška Ruščáková 2, Veronika Želinská 2. TH: 6/1 – 2:1. ŠTVRTINY: 17:6, 10:4, 22:3, 10:2.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „V prvom zápase sme postavili hráčky, ktoré hrali v minulej sezóne a mali by mať niečo nacvičené. Keďže od začiatku prípravného obdobia sme sa zameriavali na iné oblasti ako na hernú činnosť, všetko to, čo sme robili na tréningoch v minulej sezóne, deťom ako keby z hláv úplne vyfučalo. Ani jedna z hráčok neukázala to, čo vie. Z našej strany to bolo všetko splašené, dievčatá nebehali tam, kde mali a namiesto prihrávok sme veľmi veľa driblovali. Od prvého zápasu som čakala viac. Najmä od dievčat, ktoré mali ťahať družstvo. V druhom zápase sme postavili dievčatá, ktoré zažili zápasovú premiéru, po prvý raz zažili, čo to je byť na stretnutí, po prvý raz videli rozhodcu, takže samé osebe mali dosť. Trénujú iba mesiac, takže s ich výkonom som bola spokojná. Naše deviatky, ktoré by v novej sezóne mali ťahať družstvo v deviatkovej súťaži, nám úplne vybuchli. Zabrali hráčky – náhradníčky, ktoré doteraz boli viac-menej na lavičke. Hra im celkom išla. Ak by takto ďalej pokračovali, mohli by byť z nich hráčky základnej zostavy. V oboch zápasoch mali dievčatá chaos v hre. Nevedeli si ustrážiť svoje hráčky a vracať sa do obrany. Domáce nás často prečíslovali v útoku. Neraz išli aj tri na jednu, či štyri na dve. Naše dievčatá skôr hľadali loptu namiesto toho, aby sa sťahovali do obrany. Ružomberčanky boli veľmi urastené.