You are currently viewing JUNIORKY U19: Aj bez opôr pri Dunaji s takmer plným ziskom

JUNIORKY U19: Aj bez opôr pri Dunaji s takmer plným ziskom

• Post author:

Veľa nechýbalo, aby sa juniorky CBK vrátili z hlavného mesta s dvoma víťazstvami. Po veľkej dráme podľahli Slovanu U23 až po dvojnásobnom predĺžení. Proti rovesníčkam z Ivanky už nezaváhali. Treba však podotknúť, že k Dunaju sme cestovali bez troch opôr Tomajkovej, Nigutovej a Škvarekovej. Strelecky však potiahli kolektív Mrázová s Kostíkovou, ktoré v dvojzápase nastrieľali 14 z 18 trojok CBK.

BK SLOVAN BRATISLAVA U23 – CBK KOŠICE U19 66:61 (48:48, 29:19)- PO DVOJNÁSOBNOM PREDĹŽENÍ

Naše juniorky ťahali v prvom polčase za kratší koniec povrazu a domáce si vypracovali 10-bodový náskok. V druhom polčase sme začali využívať chyby súpera a vybojovali sme predĺženie za stavu 48:48. Zažili sme dve predĺženia. Bohužiaľ, na konci druhého predĺženia nám ale dochádzali sily a nedokázali sme premeniť strely z vymedzeného územia. Dievčatá odohrali veľmi vyrovnaný zápas. Hráčky Kostíková a Mrázova potiahli družstvo hlavne so streľbou za 3 body (10/31 – 32%). Negatívum bolo 26 stratených lôpt a 32-percentná úspešnosť spod koša.

CBK: Mrázová 18, Kostíková 16, Dzurová 9, Šoltésová 8, Turňanská 4, Drimáková 3, Mantičová 3, Spišaková 0, Škovránová 0, Matiová 0.

BK KLOKANI IVANKA PRI DUNAJI U19 – CBK KOŠICE U19 43:65 (21:30)

Druhý zápas sme odohrali proti rovesníčkam z Ivanky. Pred zápasom sme dbali na využívanie rýchlych protiútokov z nášho systému proti presingu. Dokázali sme vyhrať prvú štvrtinu 23:9. Súper do začiatku druhého polčasu dokázal stiahnuť manko na 9 bodov. Po prestávke sme boli aktívnejší pri doskakovaní a natiahli sme skóre na rozdiel 20 bodov v náš prospech. Vyzdvihol by som hru bez driblingu pri prechode z obrannej fázy hry do útočnej a zase úspešnosť 3-bodovej streľby (8/19 – 42%).  Negatívum bola streľba za 2 body (23%) a veľa strát, ktoré vychádzali zo základných porušení pravidel o krokoch, dvojáku a z nezdravej premotivovanosti.

CBK: Mrázová 23, Kostíková 11, Drimáková 8, Šoltésová 6, Mantičová 5, Dzurová 5, Turňanská 4, Škovranová 3, Spišaková 0, Matiová 0.